Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:          2018  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru
W kwietniu polecamy nastepujace wydarzenia:

Data imprezy:      Od 10 lutego do 13 maja, 2018r.
Rodzaj imprezy:  
Wystawa kwiatow
Miejsce/adres:    
Garfield Park Conservatory; 300 N. Central Park Ave. Chicago, Illinois 60624
Od 10 lutego do 13 maja
ogladac mozna coroczna wystawe kwiatow pt. "Spring Flower Show" w Garfield Park Conservatory. Godziny otwarcia: od poniedzialku do soboty miedzy 9:00 rano a 17:00,  a w srody od 9 rano do 20:00. 
Wiecej informacji na stronie www.chicagoparkdistrict.com oraz pod numerem tel.
(773) 638-1766.
Data i czas imprezy:  5 kwietnia, 2018r.
Rodzaj imprezy:       
Wieczór Autorski
Miejsce/adres:           Muzeum Polskie w Ameryce [984 N. Milwaukee Ave, Chicago, IL 60642]
We czwartek, 5 kwietnia,  o godz. 18:00  zapraszamy na wieczór autorski doktor Ewy Radwańskiej z okazji wydania autobiografii zatytułowanej „Pomagając Kobietom i Matce Naturze”, ktory odbedzie sie w Sali Głównej im. Sabiny F. Logisz MPA, Muzeum Polskim w Ameryce, duży parking na tyłach budynku.  Dochód ze sprzedaży autobiografii i dobrowolne datki w ramach wstępu do MPA są w całości przeznaczone dzięki decyzji Autorkina fundusz generalny Muzeum Polskiego w Ameryce. Wiecej informacji na stronie: tutaj.
Data i czas imprezy:  7 kwietnia, 2018r.
Rodzaj imprezy:       
Koncert
Miejsce/adres:           Patio Theater [6008 W Irving Park Rd,. Chicago IL 60634]
W sobote, 7 kwietnia, o godz. 20:00 odbedzie sie 25 rocznicowy koncert pt. "25 lat Disco Polo", ktory odbedzie sie  w Patio Theater;  Chicago IL.  Bilety: $65.00, kupic mozna na stronie  www.bilety.com
Data i czas imprezy:  14 kwietnia, 2018r.
Rodzaj imprezy:       
Bal Charytatywny
Miejsce/adres:           Chateau Ritz [9100 Milwaukee, Niles IL]
W sobote, 14 kwietnia, o godz. 18:30 odbedzie sie 30 rocznicowy Bal Charytatywny pt. "30th anniversary celebration with Gift From the Heart Foundation/ Dar Serca's Annual Spring Ball" w Chateau Ritz w Niles IL. W programie: wystep zespolu Slowianie, otwarty bar, obiat z deserem, cicha aukcja, gry, tance i wiecej. Sponsorzy mile widziani, reklama biznesu zaczyna sie juz od $30. Wstep $175 od osoby, znizki dla czlonkow i wolunteriuszy. Bilety kupic mozna dzwoniac pod numer tel. 847-671-2711, lub osobiscie od Poniedzialku do Piatku miedzy godz. 9 rano a 17:00 pod adresem: 3860 N. 25th Avenue Schiller Park, IL 60176.
Data i czas imprezy:  14 kwietnia, 2018r.
Rodzaj imprezy:       
Koncert
Miejsce/adres:           Copernicus Center [5216 W Lawrence Ave, Chicago IL 60630]
W sobote, 14 kwietnia,  o godz. 20:00  zapraszamy na koncert Czerwone Gitary, ktory odbedzie sie w Copernicus Center. Czerwone Gitary należą do grona nielicznych zjawisk muzycznych, które stały się klasyką polskiej kultury popularnej. Niezapomniane przeboje Zespołu- choćby „Matura”, „Anna Maria” czy „Dozwolone do lat 18-tu” – na trwale zapisały się w zbiorowej świadomości i do dziś są rozpoznawane przez miliony słuchaczy – bez względu na ich gusta i metryki. W świecie pop-kultury, w którym dominują jednosezonowe mody, oraz dostosowujące do tych trendów jednosezonowe gwiazdy, kilkudziesięcioletnia, konsekwentna praca Czerwonych Gitar zasługuje na szczególne uznanie. Najpełniejszym wyrazem tego uznania jest niesłabnąca sympatia i popularność wśród słuchaczy.  Bilety:  na stronach www.copernicustickets.com lub www.bilety.com
Data i czas imprezy:  22 kwietnia, 2018r.
Rodzaj imprezy:       
Komedia
Miejsce/adres:           Copernicus Center [5216 W Lawrence Ave, Chicago IL 60630]
W niedziele, 22 kwietnia,  o godz. 18:00  zapraszamy na rewelacyjna komedie kryminalna “TRUCICIEL” w Copernicus Center. Jest to komedia jednego z najpopularniejszych brytyjskich autorów, Erica Chappella, w reżyserii Cezarego Żaka. Gwiazdorska obsada, inteligentna fabuła i przede wszystkim mnóstwo humoru! Vincent pracuje dla firmy Exodus i na co dzień jest… zawodowym trucicielem. Kiedy pojawia się w domu Celii i Waltera, wszystko wydaje się jasne: pogrążona w depresji kobieta od lat deklaruje, że chce pożegnać się z tym światem. Dlaczego jednak jej listy pożegnalne są niepodpisane i czy na pewno to ona sama umówiła tę wizytę? Jaką rolę w tej opowieści gra Angie, młoda i rzutka asystentka Waltera oraz pracownik telefonu zaufania, który zawodowo ratuje niedoszłych samobójców? Komedia pomyłek, w której nic nie jest oczywiste i trzy drinki, z których tylko jeden jest zatruty. Kto go wypije?... Znakomita gra aktorska, błyskotliwy i przewrotny tekst, wciągająca fabuła i dynamika akcji gwarantują dwie godziny świetnej zabawy.
Występują: Cezary Żak , Małgorzata Foremniak, Dorota Pomykała, Mirosław Kropielnicki, Henryk Niebudek. Bilety: www.kulturka.us, tel. 773-415-4910, Doma, Polamer, Księgarnie: D&Z i Quo Vadis.


 

 

Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Sprawdź również inne miesiące:Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne.
Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


  Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś  Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
GrudzieńEnglish Version


Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)