Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:          2017  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru


W maju polecamy nastepujace wydarzenia:

Data imprezy:      Od 22 kwietnia do 20 maja, 2017r.
Rodzaj imprezy:  
Wystawa
Miejsce/adres:    
Polskim Muzeum of Ameryka; 984 N. Milwaukee Ave, Chicago IL
Miedzy 22 kwietnia a 20 maja  zapraszamy na wystawe "The Polish Art Club of Chicago 80th of Painting and Sculpture" ktora odbedzie sie w Polskim Muzeum of Ameryka; 984 N. Milwaukee Ave, Chicago IL. Wystawa rozpocznie sie w Sobote, 22 kwietnia miedzy godz. 10:00-22:00. Wreczenie nagrod oddbedzie sie 30 kwietnia miedzy godz. 13:00-15:00. Wstep $5 od osoby, dzieci ponizej lat 12 za darmo.
Data i czas imprezy: Sobota, 6 maja 2017 (11:30)
Rodzaj imprezy:       Parada
Miejsce/adres: Srodmiescie Chicago
Tegoroczna parada odbędzie się w sobote, 6-go maja o godz. 11:30. Parada przejdzie nową trasą - ulicą State St w centrum Chicago od Lake do Van Buren. Będzie to już 126-a parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczcimy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę będą oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzą paradę za pośrednictwemn polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie możemy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę.  Wiecej informacji tutaj.


Data i czas imprezy:  7 maja, 2017r.
Rodzaj imprezy:        Koncert
Miejsce/adres:
Copernicus Center [5216 W Lawrence Ave, Chicago IL 60630]
W niedziele, 7 maja  o godz. 17:00  zapraszamy na koncert Janusza Laskowskiego, ktory odbedzie sie w Copernicus Center. Janusz Laskowski znany jest jako wykonawca, kompozytor i aranżer. Jego piosenki są znane miłośnikom muzyki od dawna. Na Jego koncerty przychodzą przedstawiciele kilku pokoleń, wszyscy bawią się razem z Artystą śpiewając takie przeboje jak: "Beata z Albatrosa" ... "Żółty jesieny liść" ... czy słynny przebój "Kolorowe jarmarki", za które na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1977r. otrzymał nagrodę Dziennikarzy oraz nagrodę Publiczności. Bilety $45-$60:  na stronach www.copernicustickets.com lub www.bilety.com
Data imprezy:      Od 9 maja, 2017r do 29 sierpnia, 2017r
Rodzaj imprezy:   Koncerty
Miejsce/adres:
   Skrzyzowanie ulic Milwaukee, Ashland i Division
W każdy wtorek, do 29 sierpnia włącznie, w godzinach 17.30–19.30 Polish Triangle Coalition zaprasza na koncerty i spotkania z artystami na Polskim Trójkącie – u zbiegu ulic Milwaukee, Ashland i Division. Program znajduje się na stronie: www.polishtrianglecoalition.org. Wstęp wolny.


 
Data i czas imprezy:  15 maja, 2017r.
Rodzaj imprezy:        Kwalifikacje
Miejsce/adres:
European Crystal Banuets [519 W. Aglonquin Rd, Arlington Hts, Illinois]
Zapraszamy dziewczyny w wieku of 17-26 do wziecia udzialu w kwalifikacjach na wybory Miss Polonia Illinois USA. Kwalifikacje odbeda sie w poniedzialek, 15 maja miedzy godz. 10-2pm w European
Crystal Banuets; 519 W. Aglonquin Rd, Arlington Hts, Illinois oraz w sobote, 3 czerwca miedzy godz. 11-2pm w Domu Podhalan; 4808 S. Archer Ave., Chicago, Illinois. Kontakt: tel. 708 407-4525. Wiecej inforacji na stronie: www.
Data imprezy:      Od 18 maja do 30 czerwca, 2017r.
Rodzaj imprezy:  
Wystawa
Miejsce/adres:    
1112 Gallery of the Society for Arts  [1112 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL]
Miedzy 18 maja a 30 czerwca  zapraszamy na wystawe malarstwa - całkiem nowe prace z ostatnich kilku lat artysty Artura Popka (Artur Popek), w 1112 Gallery of the Society for Arts w Chicago. Otwarcie wystawy odbedzie sie 18 maja miedzy 18:30 a 21:00. Wiecej informacji mozna uzyskac dzwoniac do Society for Arts, tel. (773) 486-9612, lub na stronie: www.societyforarts.com
Data imprezy:      Od 26 maja do 1 czerwca, 2017r.
Rodzaj imprezy:   Film
Miejsce/adres:    
Gene Siskel Film Center  [164 N. State St., Chicago, IL]
Miedzy 26 maja a 1 kwietnia  zapraszamy na film Powidoki (Afterimage) Andrzeja Wajdy, ktory odbedzie sie w kinie Gene Siskel Film Center  w srodmiesciu Chicago. DKF Cornelia oferuje bezplatne bilety na seanse filmu Powidoki (Afterimage), ostatniego dziela Andrzeja Wajdy. Szczegolowy opis filmu oraz daty i godziny projekcji sa dostepne ponizej:
www.siskelfilmcenter.org/afterimage. Bilety (po jednym na osobe) otrzymaja czlonkowie DKF-u 2017, ktorzy napisza do mnie maila w tej sprawie na moj prywatny adres: zbanas@yahoo.com. Pierwszenstwo maja te osoby, ktore jeszcze nie dostaly w tym roku bezplatnego biletu kinowego. Prosze dokladnie podac seans, na ktory prosicie o bilet. Mozna wybrac dowolny dzien. Zgloszenia sa dostepne tylko dla czlonkow DKF Cornelia 2017. Prosze o kontakt jedynie te osoby, ktora sa pewne, ze skorzystaja z biletu. Lista nazwisk zostanie podana do kina Gene Siskel Film Center, gdzie bedzie mozna odebrac bilet w kasie przed seansem. Prosze powolac sie na Polish Radio. Ilosc biletow ograniczona. Informacje: Zbyszek Banas, email:
zbanas@yahoo.com

 

 

 

  Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Sprawdź również inne miesiące:Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne. Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


  Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień  Parada 3 maja
Parada 
Konstytucji 3 Maja


English Version

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)