Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:          2019  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru


W maju polecamy następujące wydarzenia:

Data imprezy:      Od 9 lutego do 26 maja, 2019r.
Rodzaj imprezy:  
Wystawa kwiatow
Miejsce/adres:    
Garfield Park Conservatory; 300 N. Central Park Ave. Chicago, Illinois 60624
Od 9 lutego do 26 maja
ogladac mozna coroczna wystawe kwiatow pt. "Spring Flower Show" w Garfield Park Conservatory. Godziny otwarcia: od poniedzialku do soboty miedzy 9:00 rano a 17:00,  a w srody od 9 rano do 20:00. 

Wiecej informacji na stronie www.chicagoparkdistrict.com oraz pod numerem tel.
(773) 638-1766.
Data imprezy:      Od 5 kwietnia do 26 września, 2019r.
Rodzaj imprezy:  
Kulinarny Festiwal na kółkach
Miejsce/adres:     Daley Plaza - Sródmieście, Chicago, Illinois
Między 5 kwietnia a 26 września odbywa się doroczny Kulinarny Festyn na kółkach pt. "Chicago Food Truck Fest" na placu Daley Plaza. Jest to piąty sezon, kiedy na Daley Plaza pojawiają się restauracje na kółkach, oferujący możliwość degustacji wielu różnorodnych dań. Ciężarówki spożywcze będą się pojawiać tam od godz. 11 rano do 3 po południu raz w tygodniu aż do końca września. Kulinarny festyn ma na celu promocję małych biznesów – poinformowały władze miasta. W tym miesiącu restauracje na kółkach pojawią się  w następujących terminach: 10, 17, 24 i 31. Więcej informacji na stronie www.chgofoodtruckfest.com.
Data i czas imprezy: Sobota, 4 maja 2019 (11:30)
Rodzaj imprezy:       Parada
Miejsce/adres:          Sr
ódmiescie Chicago
Tegoroczna parada odbędzie się w sobote, 4-go maja o godz. 11:30. Parada przejdzie ulica Columbus Drive w centrum Chicago od ulicy Balbo St. do Monroe St. Będzie to już 127-a parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczcimy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę będą oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzą paradę za pośrednictwemn polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie możemy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę.  W biezacym roku uczcimy takze 100 - lecie odzyskania niepodleglosci przez Polske oraz 200 lat Stanu Illinois. Wiecej informacji nt. parady znajdziesz tutaj.


Data i czas imprezy:  24, 25 i 26 maja  
Rodzaj imprezy:       
Teatr
Miejsce/adres:           Chopin Theater, 1543 W. Division, Chicago, IL 60642
Od 24 do 26 maja
zapraszamy na sztukę teatrą przedstawiona przez "Ich Czworo” Gabrieli Zapolskiej, która odbędzie się w Chopin Theater. Uniwersalny charakter problemów ukazanych w krzywym zwierciadle satyry i absurdu w połączeniu z lekkim i żartobliwym językiem tekstu sprawiają, że sztuka doskonale wpisuje się w kontekst dzisiejszych czasów. Artyści Polish American Actors Theater mają nadzieję, że ta wywołująca uśmiech przez łzy sztuka, skłoni Państwa do głębszej refleksji nad naturą ludzką i zawiłością relacji rodzinnych, a spektakl dostarczy Państwu niezapomnianych wrażeń. Spektakl ogladnac mozna w pietek, 24 maja o godz. 20:00, w sobote 25 maja o godz. 19:00 oraz w niedziele 26 maja o godz. 16:00. Powiecej informacji i bilety dzon pod nr. telefonu: 773 919-4180 oraz na stronie internetowej: www.bilety.com.

 

  Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Sprawdź również inne miesiące:Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne. Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


  Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień  Parada 3 maja
Parada 
Konstytucji 3 Maja


English Version

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)