Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:          2017  
Sty Lut Mar Kwi
Maj Cze Lip Sie
Wrz Paz Lis Gru


We wrzesniu polecamy nastepujace wydarzenia:

 

Data imprezy:     Od 3 czerwca, 2017r do 4 wrzesnia, 2017r
Rodzaj imprezy:   Filmy w Parkach
Miejsce/adres:
Filmy w Chicago   Wybrane parki w Chicago
Od 3 czerwca, 2017r do 4 wrzesnia, 2017r miasto Chicago zaprasza na  coroczne wyswietlanie filmow "Movies in the Park", gdzie w parku Grant Park i innych parkach publicznych, na duzym ekranie wyswietlane beda o zmroku rozne filmy (w jezyku angielskim). Mozna zobaczyc ponad 240 filmow. Nalezy ze soba wziac koc, lub krzeselka. Wspaniala wyprawa dla calej rodziny. Wstep za darmo. Terminy i nazwy filmow oraz adresy parków znajdziesz tutaj, caly program w PDF, ktory mozna wydrukowac,  tutaj.

Po wiecej informacji dzwon do Park District (po angielsku): (312) 742-1134, oficjalna strona  Chicago Park District.


Data i czas imprezy: Od 1 do 4 wrzesnia, 2017r  (weekend Labor Day). 
Rodzaj imprezy:       Festiwal - Taste of Polonia Festival 2017
Miejsce/adres:
         Copernicus Center; 5216 W Lawrence Ave, Chicago IL 60630
Taste of PoloniaOd 1 do 4 wrzesnia (weekend Labor Day) odbedzie sie coroczny festiwal pt. "37 Taste of Polonia" w Copernicus Center. Coroczny Festiwal Taste of Polonia od lat 1980tych promuje polska kulture w Jefferson Park. Przewidziane sa rózne programy rozrywkowe. Gwiazdami tegorocznego festiwalu będą: zespół Lady Pank oraz zespół Jary Oddział Zamknięty, a oprócz nich wystąpią ulubione polonijne i amerykańskie zespoły lokalne. Ponadto na festiwalu: pyszne polskie (i nie tylko) jedzenie, scena najmłodszych z warsztatami tanecznymi, pokazami magii, malowaniem twarzy i innymi atrakcjami, kiermasz, pokazy gotowania polskiej kuchni, kasyno i więcej.
Data/Czas odbycia sie imprezy:
- Piatek, 1 wrzesnia:       5-10:30pm
- Sobota, 2 wrzesnia:    12-10:30pm
- Niedziela, 3 wrzesnia: 12-10:30pm
- Poniedzialek, 4 wrzesnia: 12-10pm (labor day/swieto pracy)

Kontakt: Copernicus Center, (773) 777-8898. Informacje: www.copernicuscenter.org. Wiecej informacji tutaj.
Data imprezy:      23 wrzesnia
Rodzaj imprezy:   Kabaret
Miejsce/adres:    Copernicus Center; 5216 W Lawrence Avenue, Chicago IL 60630
W sobote, 23 wrzesnia, zapraszamy na kabaret "Polska Noc Kabaretowa 2017" ktory odbedzie sie w Copernicus Center. Odbeda sie 2 koncerty godz. 16:00-19:00 i godz. 20:00-21:00. Najlepsi prezenterzy, niepowtarzalne audycje i najmodniejsza muzyka i cała masa żartów. Nasi doświadczeni dziennikarze z Kabaretu Skeczów Męczących i ich niezwykli goście: Paranienormalni, Kabaret Moralnego Niepokoju i Jerzy Kryszak zapraszają na największe wydarzenie rozrywkowe roku! Polska Noc Kabaretowa to coroczne widowisko, które w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie. Bilety zakupic mozna na stronie www.copernicuscenter.org/polska-noc-kabaretowa-2017/ lub na stronie www.bilety.com.
Data imprezy:      29 wrzesnia
Rodzaj imprezy:   Koncert
Miejsce/adres:    Copernicus Center; 5216 W Lawrence Avenue, Chicago IL 60630
W piatek, 29 wrzesnia, o godz. 20:00 zapraszamy na koncert Wilki + Andrzej Krzywy, Anna Wyszkoni w Coernicus Center. Wilki cieszą się nieprzerwanie ogromną popularnością od 25 lat i po dzień dzisiejszy gromadzą tłumy fanów zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Każdy koncert Wilków to magia, niesamowity atmosfera i ogromna dawka pozytywnej energii, która płynie ze sceny od zespołu i powraca do muzyków od publiczności.  Bilety zakupic mozna na stronie www.copernicuscenter.org.
Data imprezy:      30 wrzesnia
Rodzaj imprezy:   Film
Miejsce/adres:     Copernicus Center; 5216 W Lawrence Avenue, Chicago IL 60630
W sobote, 30 wrzesnia, o godz. 19:00 zapraszamy na spektakl "Edukacja Rity" - Teatr Ateneum w Chicago ktory odbedzie sie w Copernicus Center. Edukacja Rity to kultowa sztuka angielskiego autora Willy’ego Russella, w adaptacji wybitnego reżysera i aktora teatralnego i filmowego, Andrzeja Strzeleckiego. To znakomity, zabawny i wzruszający spektakl dla tych, którzy zadają sobie pytanie, czy w życiu warto zaczynać wszystko od początku. Bilety zakupic mozna na stronie www.bilety.com.
 
Data imprezy:      30 wrzesnia
Rodzaj imprezy:   Film
Miejsce/adres:     AMC ROSEMONT 18; 9701 Bryn Mawr Ave., Rosemont, IL
W sobote, 30 wrzesnia, o godz. 7:00 i 9:00 wieczorem, zapraszamy na film pt. "GWIAZDY (STARS)" - reż. Jan Kidawa-Błoński (2017), ktory wyswietlany bedzie w kinie Muvico Rosemont 18 w Rosemont, IL. Film jest w jez. polskim i niemieckim z napisami angielskimi. Czas trwania: 106 min. Jan Kidawa-Błoński, twórca obsypanych nagrodami filmów „Skazany na bluesa” i „Różyczka”, przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji. „Gwiazdy” to urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. Kanwą historii są losy znakomitego śląskiego piłkarza Jana Banasia – gwiazdy Polonii Bytom, Górnika Zabrze i Polskiej Reprezentacji ery Kazimierza Górskiego. W rolę Jana Banasia wcielił się Mateusz Kościukiewicz („Amok”, „Wszystko co kocham”, „Bilet na księżyc”), któremu partneruje Sebastian Fabijański, znany m.in. z wielkiego hitu Patryka Vegi – „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”.  Miłosny trójkąt dopełnia zjawiskowa Karolina Szymczak ( byla gosciem na Balu Lekrzy w Chicago 16 wrzesnia 2017 r. ) , którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji „Herkules”. Ponadto w filmie zobaczymy też: Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Olę Gintrowską, Witolda Paszta oraz Grażynę Torbicką. „Gwiazdy” to opowieść o wielkiej i niespełnionej miłości trójki młodych ludzi, rozdartych między swymi namiętnościami, pragnieniami i ambicjami. Wiecej informacji na stronie: www.pffamerica.org

 

 

Lokalizacje - Adresy/Miejsca Imprez w Chicago i okolicy

Inne miesiące:


Popierajcie Polskie Imprezy Polonijne...


Uwaga:
Polską choragiewką - oznaczone są imprezy polskie/polonijne.
Informacje na tej stronie, są oparte na zgłoszeniach nadesłanych przez osoby trzecie lub w oparciu o inne Chicagowskie media, dlatego nie odpowiadamy za ich treść, ani za przebieg wyżej wymienionych imprez. PoloniawChicago.com nie organizuje, nie pośredniczy w organizowaniu i nie otrzymuje żadnych korzyści materialnych z organizowania wyżej wymienionych imprez. Prosimy o częste powroty, gdyż nowe wydarzenia są dodawane na bieżąco.

Prosimy wszelkie organizacje, instytucje i osoby prywatne do nadsyłania informacji o nadchodzących imprezach w Chicago i okolicy, wejdź tutaj.


 
Strona Poprzednia  |  Powrót do Góry  |  Indeks Kalendarza Wydarzeń  |  Zgłoś Nadchodzącą Imprezę
Styczeń
Luty
Marzec
Kwiecień
Maj
Czerwiec
Lipiec
Sierpień
Wrzesień
Październik
Listopad
Grudzień


Taste of Polonia Jesienny festiwal


English Versionn

Lokalizacje
Adresy/Miejsca ImprezMapa Chicago i Okolicy

 
Inne wydarzenia 
w Chicago
(po angielsku)