Wejscie na Strone Glówna
Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp
Kalendarz lokalnych wydarzen kulturalnych
Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy
Znajdź informacje w naszym zbiorze:        

Odwiedz naszyego sponsora
 Polonia | Polonia w Chicago, USA | Wiadomosci Lokalne, wydarzenia i komunikaty polonijne.


  Strona internetowa poświecona Polonii  zamieszkałej w Chicago i okolicy....

Mapy Chicago

Wydarzenia w Chicago

Wideo nt. Chicago

Galeria zdjęć naszego miasta         
 

Film: Chicago 1870 - 1920 | Zycie Polonii

 Reklamy - Advertisements ...

Loteria Wizowa w USA
Loteria Wizowa tzw. DV-2019; Diversity Immigrant Visa Program. Loteria ta odbedzie sie miedzy pazdziernikiem a  listopadem, 2017r. Jest szansa na legalny wyjazd do USA.Wiecej znajdziesz tutaj
Kawiarenka Internetowa
Darmowa kawiarenka internetowa w ZNP; 6100 N. Cicero Ave. Chicago. Wiecej znajdziesz tutaj
 

 

 WYCIECZKI PO POLSCE: Organizowane wycieczki
 Organizujemy prywatne wycieczki po Polsce. Zapewniamy profesjonalną opiekę i program zwiedzania dopasowany do indywidualnych potrzeb. Odwiedź Ojczyznę i pokaż Polskę swojej rodzinie.
 Zapraszamy!  Po więcej informacji wejdz >>
tutaj

 Kontakt:  E-mail:  info@rimac.com.pl, strona internetowa:  www.rimac.com.plBUDOWA HOTELU W W-WIE DLA POLONII- PRZYJME WSPÓLNIKÓW
Buduje w Warszawie hotel dla Nas, Polonii. Przyjme wspólników, udziałowców do spółki hotelowej. 1 udział = 25.000,- PLN minimalne wejście 10 udziałów max 500 udziałów Chcę, aby ten hotel był naszym wspólnym dziełem. Jest tu szansa dla osób, które czują patriotyzm i chcieliby w ojczyźnie odnieść zasługę dla społeczeństwa polonijnego, równocześnie z odniesieniem korzyści jaką da dobrze działający hotel. Jest to zaszczytne wsparcie idei solidarności Polonii, dla zainteresowanych jest szansa mieć swoją cegiełkę, jak również atrakcyjną korzyść w biznesie. Hotel w bardzo dobrej lokalizacji w Warszawie. Powstaje przy współpracy z Fundacją Polonez www.fundacjapolonez.pl, cooperacja. Zainteresowanych proszę o telefon w celu bliższych szczegółów tel. +48 793393097, e-mail jb.enter@wp.pl.
Kontakt:  Phone #. +011 48 79 3393097 z USA, E-mail: jb.enter@wp.pl. 

 


RESORT: Deer Lodge Resort; 4487 Deer Lodge Road, Orr, MN  55771, USA
Chcesz sie zrelaksować i spedzić czas nad wodą, i świeżym powietrzu przyjedz do nas. Oferujemy: 2, 3 i 4 sypialniowe kabiny nad wodą, wynajem łodzi, łowienie ryb, grzybobranie i więcej. Piękna okolica. Otwarci jesteśmy od maja do listopada. Rabat 10% wspomając stronę Poloniawhicago.com. Po więcej informacji naciśnij >> tutaj


Kontakt:  Phone #  1-888-592-7151 (mówimy również po polsku), E-mail:  lodge@deerlodgeresort.com, strona internetowa: www.deerlodgeresort.com

Działki - Podkarpackie, Polska - Sprzedam Tanio
Sprzedam bardzo tanio działki w miejscowości Lutoryż, i Mogielnica gm. Boguchwała, pow. Rzeszów, woj. Podkarpackie, Polska. Ciche i spokojne miejsce, dużo dookoła zieleni. Dojazd autobusem miejskim. Oferowane działki mogą być wykorzystane na ogródki lub zabudowę. Wspaniała inwestycja. 

Po więcej informacji naciśnij >>
tutaj

        

 Komunikaty ...

                     
Jazda na lyzwach
Od 18 listopada do 3 marca, 2018r od poniedzialku do czwartku od godz. 12:00 do 20:00, w piatek od godz. 12:00 do 22:00  w sobote (do 22 grudnia, 2012) od godz. 10:00 do 22:00, a w soboty (od 5 stycznia) od godz. 10:00 do 21:00,  i w niedziele od godz. 10:00 do 21:00  jazda na lyzwach "Ice Skating" w McCormic Tribune Plaza and Ice Rink w Millenium Park (ul. Michigan Avenue, skrzyzowanie ulic: Washington i  Madison Street). Prosimy sprawdzic godziny w dni swiateczne. Wstep na lodowisko jest za darmo, wypozyczanie - lyzwy kosztuje $10.00. Po wiecej informacji oraz aby upewnic sie nt. godzin otwarcia, dzwon  tel. 312 742-5222, oficjalna strona internetowa parku: www.millenniumpark.org.

        


[ Chicago, ILlinois - nacisnij na strzalke aby zaczac ogladac ]
       

     W skrócie...

                                        

Loteria Wizowa w USA - Wygraj Zieloną Kartę.   
W 2018 roku US Department of State ponownie ogłosi loterię wizową Diversity Visa Program: DV-2020, która sie  otworzy drzwi na legalny wjazd do USA. Okres rejestracyjny Programu Loterii Wizowej DV-2020 trwać będzie między  październikiem a  listopadem 2018 r. Wszyscy uczestnicy którzy brali udział w ubiegłorocznej loterii Wizowej DV-2019 powinni sprawdzać swój status między 15 maja, 2018r. a 31 września, 2019r. na oficjalnej stronie US Department of State.
[...więcej]
             

Stypendia dla studentow medycyny, stomatologii i weterynarii.ii.
Związek Lekarzy Polskich w Chicago, od ponad 10 lat, oferuje stypendia dla studentów medycyny, stomatologii i weterynarii. O stypendia mogą się ubiegać wyłacznie studenci polskiego pochodzenia uczących się na uczelniach medycznych, stomatologicznych i weterynaryjnych na terenie Środkowego-Zachodu (Midwest).
[...więcej]


 

Surowe kary za przekroczenie prędkosci w stanie illinois. 
Od 1 stycznia 2011 roku w stanie Illinois weszlo w życie 100  nowych praw, dotyczących różnych dziedzin życia, w tym również bezpieczeństwa na drogach. Zaostrzeniu ulegly kary za przekroczenie o 30 - 39 mil na godzinę obowiązującego limitu prędkości. Za tego rodzaju wykroczenie będzie kierowcy groziło do 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości  1,5 tys. dol. W mocy zostały utrzymane dotychczasowe kary za  przekroczenie limitu prędkosci o 40 mil na godzinę i wiecej. Za to przewinienie grozi  do roku aresztu i 2,5 tys. dol. grzywny.
[...więcej]


   

Czy jestes zainteresowany zapisaniem sie do klubow przy PNA? 
W budynku Zwiazku Narodowego Polskiego ( PNA ;  6100 N. Cicero Ave., Chicago, IL ) mozna brac udzial zapisujac sie do nastepujacowy klubow:

Klub Szachowy, Klub Tancow Towarzyskich, Akademia Pilkarska, Spotkania Seniorow, Kawiarenka Internetowa, Klub Szermierczy. 
[...więcej]
    

 

  Gorace oferty...

 

...Inne wydarzenia   
Sprawdz wydarzenia 
w naszym miescie i 
okolicy.


 
[...wiecej]
... Inne informacje   
Sprawdz informacje 
w naszym miescie i 
okolicy.


  [...wiecej]
 ... Polonia na swiecie
Sprawdz info na temat 
Polonii w okolicy i 
na swiecie.


  [...wiecej]

Metropolia chicagowska daje niezliczone mozliwosci spedzenia wolnego czasu. Kazdy niezaleznie od wieku, zainteresowan i nastroju znajdzie tutaj cos dla siebie. Liste najlepszych wydarzen na ten miesiac mozna sprawdzic  tutaj.

Na zdjęciu: Konsulat RP w Chicago

Na zdjęciu: Srodmiescie Chicago
  

U nas znajdziesz najwazniejsze informacje o naszej POLONII oraz informacje dla POLONII. Staramy sie regularnie dodawac coś nowego do naszego zbioru. 

Dodaj nas do Ulubionych!

Dodaj do swoich Ulubionych stron!

Zobacz strone polonijna Poloniawchicago.com!

Przeslij adres tej strony znajomym!

 
Dziekujemy naszym sponsorom.    We thank our sponsors.   


Copyright @ 2001 - 2018  Poloniawchicago.com

English Version


www.cafecredit.com
Check Your Free Credit Score
www.DarSerca.org
Pomóżmy Dzieciom

Ciekawostka Dnia:      Polecamy     
Biznesy/Uslugi
Historia Chicago
Informacje
Mapy, Ulice Chicago
Kina / Movie Theaters
Kto jest Kto
Komunikacja
Konsulat RP
Legalizacja Dokument.
Lotniska
Policja
Prawo Jazdy
Turystyka
Video Illinois
Wydarzenia Lokalne
Zdjecia Chicago
Zdjecia Panoramiczne
Zdjecia z Wydarzen

Zdjecia z wydarzen

  Parada 3 majowa
Maj, 2007 w Chicago
[... wiecej ]

 


 


Mapki Chicago i okolicy.
[... wiecej ]


 
Soon we will publish English Version of this web site on domain: www.poloniainchicago.com.


Thanks for the emails and phone calls with your requests!