Wejscie na Strone Glówna
Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp
Kalendarz lokalnych wydarzen kulturalnych
Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy
Znajdź informacje w naszym zbiorze:        

Odwiedz naszyego sponsora
 Polonia | Polonia w Chicago, USA | Wiadomosci Lokalne, wydarzenia i komunikaty polonijne.


  Strona internetowa poświecona Polonii  zamieszkałej w Chicago i okolicy....

Mapy Chicago

Wydarzenia w Chicago

Wideo nt. Chicago

Galeria zdjęć naszego miasta         
 

Na zdjęciu: Konsulat RP w Chicago

 Reklamy - Advertisements ...

Loteria Wizowa w USA
Loteria Wizowa tzw. DV-2019; Diversity Immigrant Visa Program. Loteria ta odbedzie sie miedzy pazdziernikiem a  listopadem, 2017r. Jest szansa na legalny wyjazd do USA.Wiecej znajdziesz tutaj
Kawiarenka Internetowa
Darmowa kawiarenka internetowa w ZNP; 6100 N. Cicero Ave. Chicago. Wiecej znajdziesz tutaj
 

 

Resort: Deer Lodge Resort; 4487 Deer Lodge Road, Orr, MN  55771, USA
Chcesz sie zrelaksować i spedzić czas nad wodą, i świeżym powietrzu przyjedz do nas. Oferujemy: 2, 3 i 4 sypialniowe kabiny nad wodą, wynajem łodzi, łowienie ryb, grzybobranie i więcej. Piękna okolica. Otwarci jesteśmy od maja do listopada. Rabat 10% wspomając stronę Poloniawhicago.com.
Kontakt:  Phone #  1-888-592-7151 (mówimy również po polsku), E-mail:  lodge@deerlodgeresort.com, www.deerlodgeresort.com
Po więcej informacji naciśnij >>
tutaj


Podaruj Prezent: Bon Podróżnika
Czy ktoś z Twoich bliskich mieszkających w Polsce uwielbia podróże? A może po prostu lubi spędzić wolny czas z bliskimi na plaży? Jeśli tak, to BON PODRÓŻNIKA będzie idealnym prezentem zarówno świątecznym, urodzinowym czy okazjonalnym. Podaruj swoim bliskim BON PODRÓŻNIKA i pomóż im spełnić podróżnicze marzenia! Masz pytania wyślij email: st@sigma-travel.com.pl, strona internetowa: www.sigmatravel.euPowiększ bon podróżnika >> na 2000 zł
Po więcej informacji naciśnij >>
tutaj


Działki na sprzedaż - Polska
Sprzedam bardzo tanio działki w miejscowości Lutoryż, i Mogielnica gm. Boguchwała, pow. Rzeszów, woj. Podkarpackie, Polska. Ciche i spokojne miejsce, dużo dookoła zieleni. Dojazd autobusem miejskim. Oferowane działki mogą być wykorzystane na ogródki lub zabudowę. Wspaniała inwestycja. 
Po więcej informacji naciśnij >>
tutaj

        

 Komunikaty ...

        

Loteria Wizowa w USA - Wygraj Zieloną Kartę.   
W 2017 roku US Department of State ponownie ogłosił loterię wizową Diversity Visa Program: DV-2019, która otworzy drzwi na legalny wjazd do USA. Okres rejestracyjny Programu Loterii Wizowej DV-2019 trwać będzie między wtorkiem, 3 października 2017 r., godz. 12:00 w południe czasu wschodnioamerykańskiego (EST), czyli o 18:00 czasu polskiego, a wtorkiem, 7 listopada 2017 r., godz. 12:00 w południe czasu wschodnioamerykańskiego (EST), czyli o 18:00 czasu polskiego. W tym roku Polska i inne kraje będą na liście. Wszyscy uczestnicy którzy brali udział w loterii Wizowej DV-2018 powinni sprawdzać swój status między 2 maja, 2017r. a 31 września, 2018r. na oficjalnej stronie US Department of State.
[...więcej]
             

29 Festiwal Filmu Polskiego w Chicago
Od 4 do 19 listopada odbedzie sie  29. Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA), największa poza Polską cykliczna impreza promująca film polski w
dwóch kinach metropolii chicagowskiej. W programie tej imprezy znajdzie się blisko 70 nowych polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animacji w większości z napisami angielskimi. Gala oficjalnego otwarcia festiwalu odbędzie się w jednym z najnowocześniejszych kompleksów kinowych w kraju AMC Rosemont 18 (9701 Bryn Mawr Ave., Rosemont) w sobotę, 4 listopada 2017. Uroczyste przyjęcie z udziałem zaproszonych gości ze świata filmu, będzie miało miejsce w Society for Arts (1112 N. Milwaukee Ave., Chicago, IL). Zarówno AMC, jak i Society for Arts oferują gościom bezpłatny parking. Oficjalne zamknięcie festiwalu i ceremonia rozdania nagród odbędzie się w AMC Rosemont 18 w niedzielę, 19 listopada. Na Galę Otwarcia i Zamknięcia oraz wszystkie specjalne pokazy obowiązują osobne zaproszenia. Pojedyncze bilety kosztują $15 na seanse filmów fabularnych i $10.00 na filmy dokumentalne. Szczególnie polecamy popularne karnety festiwalowe (ważne dla jednej osoby), które pozwalają na znaczne oszczędności. Karnet kosztuje $80 na 7 dowolnie wybranych filmów.  Karnety nie obejmują wieczoru otwarcia, zamknięcia i imprez specjalnych. Wszyscy goście gali otwarcia PFFA oraz posiadacze karnetów otrzymują bezpłatnie obszerny katalog festiwalowy. Zaproszenia i bilety na seans otwarcia PFFA można nabywać przez internet ze strony festiwalowej (www.pffamerica.com), przez telefon płacąc kartą kredytową (tel. 773.486.9612), można też zamawiać w Towarzystwie Sztuki (1112 Milwaukee Ave., Chicago, IL 60642), czeki należy wystawiać na: Society for Arts. Po szczegolowe informacje prosimy kontaktowac sie z biurem PFFA pod numerem: 773-486-9612 lub pod adresem pffamerica@pffamerica.com, lub na stronie festiwalu: www.pffamerica.com
[...więcej]

[ Chicago, ILlinois - nacisnij na strzalke aby zaczac ogladac ]
       

     W skrócie...

                                        

Stypendia dla studentow medycyny, stomatologii i weterynarii.
Związek Lekarzy Polskich w Chicago, od ponad 10 lat, oferuje stypendia dla studentów medycyny, stomatologii i weterynarii. O stypendia mogą się ubiegać wyłacznie studenci polskiego pochodzenia uczących się na uczelniach medycznych, stomatologicznych i weterynaryjnych na terenie Środkowego-Zachodu (Midwest).
[...więcej]


 

Surowe kary za przekroczenie prędkosci w stanie illinois. 
Od 1 stycznia 2011 roku w stanie Illinois weszlo w życie 100  nowych praw, dotyczących różnych dziedzin życia, w tym również bezpieczeństwa na drogach. Zaostrzeniu ulegly kary za przekroczenie o 30 - 39 mil na godzinę obowiązującego limitu prędkości. Za tego rodzaju wykroczenie będzie kierowcy groziło do 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości  1,5 tys. dol. W mocy zostały utrzymane dotychczasowe kary za  przekroczenie limitu prędkosci o 40 mil na godzinę i wiecej. Za to przewinienie grozi  do roku aresztu i 2,5 tys. dol. grzywny.
[...więcej]


   

Czy jestes zainteresowany zapisaniem sie do klubow przy PNA? 
W budynku Zwiazku Narodowego Polskiego ( PNA ;  6100 N. Cicero Ave., Chicago, IL ) mozna brac udzial zapisujac sie do nastepujacowy klubow:

Klub Szachowy, Klub Tancow Towarzyskich, Akademia Pilkarska, Spotkania Seniorow, Kawiarenka Internetowa, Klub Szermierczy. 
[...więcej]
    

 

  Gorace oferty...

 

...Inne wydarzenia   
Sprawdz wydarzenia 
w naszym miescie i 
okolicy.


 
[...wiecej]
... Inne informacje   
Sprawdz informacje 
w naszym miescie i 
okolicy.


  [...wiecej]
 ... Polonia na swiecie
Sprawdz info na temat 
Polonii w okolicy i 
na swiecie.


  [...wiecej]

Metropolia chicagowska daje niezliczone mozliwosci spedzenia wolnego czasu. Kazdy niezaleznie od wieku, zainteresowan i nastroju znajdzie tutaj cos dla siebie. Liste najlepszych wydarzen na ten miesiac mozna sprawdzic  tutaj.

  

UWAGA!
U nas znajdziesz najwazniejsze informacje o naszej POLONII oraz informacje dla POLONII. Staramy sie regularnie dodawac coś nowego do naszego zbioru. 

Dodaj nas do Ulubionych!

Dodaj do swoich Ulubionych stron!

Zobacz strone polonijna Poloniawchicago.com!

Przeslij adres tej strony znajomym!

 
Dziekujemy naszym sponsorom.    We thank our sponsors.   


Copyright @ 2001 - 2017  Poloniawchicago.com

English Version


www.cafecredit.com
Check Your Free Credit Score
www.DarSerca.org
Pomóżmy Dzieciom

Ciekawostka Dnia:      Polecamy     
Biznesy/Uslugi
Historia Chicago
Informacje
Mapy, Ulice Chicago
Kina / Movie Theaters
Kto jest Kto
Komunikacja
Konsulat RP
Legalizacja Dokument.
Lotniska
Policja
Prawo Jazdy
Turystyka
Video Illinois
Wydarzenia Lokalne
Zdjecia Chicago
Zdjecia Panoramiczne
Zdjecia z Wydarzen

Zdjecia z wydarzen

  Parada 3 majowa
Maj, 2007 w Chicago
[... wiecej ]

 


 


Mapki Chicago i okolicy.
[... wiecej ]


 
Soon we will publish English Version of this web site on domain: www.poloniainchicago.com.


Thanks for the emails and phone calls with your requests!