Wejscie na Strone Glówna
Galeria i Ksiega Gosci
Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp
Kalendarz lokalnych wydarzen kulturalnych
Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe
Atrakcje turystyczne w Chicago

Nasze adresy
Znajdź informacje w naszym zbiorze:        

Odwiedz naszyego sponsora
 Polonia | Polonia w Chicago, USA | Wiadomosci Lokalne, wydarzenia i komunikaty polonijne.


  Strona internetowa poświecona Polonii  zamieszkałej w Chicago i okolicy....

Mapy Chicago

Wydarzenia w Chicago

Wideo nt. Chicago

Galeria zdjęć naszego miasta         
 

Na zdjęciu: Konsulat RP w Chicago

 Reklamy - Advertisements ...

Loteria Wizowa w USA
Loteria Wizowa tzw. DV-2019; Diversity Immigrant Visa Program. Loteria ta odbedzie sie miedzy  pazdziernikiem a  listopadem, 2017r. Jest szansa na legalny wyjazd do USA.Wiecej znajdziesz tutaj
Kawiarenka Internetowa
Darmowa kawiarenka internetowa w ZNP; 6100 N. Cicero Ave. Chicago. Wiecej znajdziesz tutaj
 

 

Resort: Deer Lodge Resort; 4487 Deer Lodge Road, Orr, MN  55771, USA
Chcesz sie zrelaksować i spedzić czas nad wodą, i świeżym powietrzu przyjedz do nas. Oferujemy: 2, 3 i 4 sypialniowe kabiny nad wodą, wynajem łodzi, łowienie ryb, grzybobranie i więcej. Piękna okolica. Otwarci jesteśmy od maja do listopada. Rabat 10% wspomając stronę Poloniawhicago.com.
Kontakt:  Phone #  1-888-592-7151 (mówimy również po polsku), E-mail:  lodge@deerlodgeresort.com, www.deerlodgeresort.com
Po więcej informacji naciśnij >>
tutaj.


Podaruj Prezent: Bon Podróżnika
Czy ktoś z Twoich bliskich mieszkających w Polsce uwielbia podróże? A może po prostu lubi spędzić wolny czas z bliskimi na plaży? Jeśli tak, to BON PODRÓŻNIKA będzie idealnym prezentem zarówno świątecznym, urodzinowym czy okazjonalnym. Podaruj swoim bliskim BON PODRÓŻNIKA i pomóż im spełnić podróżnicze marzenia! Masz pytania wyślij email: st@sigma-travel.com.pl, strona internetowa: www.sigmatravel.euPowiększ bon podróżnika >> na 2000 zł
Po więcej informacji naciśnij >>
tutaj.


Działki na sprzedaż - Polska
Sprzedam bardzo tanio działki w miejscowości Lutoryż, i Mogielnica gm. Boguchwała, pow. Rzeszów, woj. Podkarpackie, Polska. Ciche i spokojne miejsce, dużo dookoła zieleni. Dojazd autobusem miejskim. Oferowane działki mogą być wykorzystane na ogródki lub zabudowę. Wspaniała inwestycja. 
Po więcej informacji naciśnij >>
tutaj.

        

 Komunikaty ...

 

Wyklad/Porady - Porozmawiajmy o Bezpieczenstwie.
W Niedziele, 19 marca 2017 r. o godz. 14:15 Duszpasterstwo Imigranci-Imigrantom zaprasza na wyklad: "Porozmawiajmy o Bezpieczenstwie", ktory odbedzie sie w Jezuickim Ośrodku Milenijnym. Tematy: Jak się zachować, gdy zatrzyma nas policja? Co policji wolno, a czego nie wolno? (przeszukania, zatrzymania, przesłuchania). Jakie mamy obowiązki w stosunku do policji? Gdzie i jak zgłaszać sprawy na policję? Dlaczego policja zachowuje się tak, a nie inaczej? Czy polskie prawo jazdy jest ważne w USA? Tymczasowe prawo jazdy-TVDL. Prelegent: Marcin Vogel, chicagowski policjant z długoletnim stażem oraz wykładowca Akademii Policyjnej. Wstęp wolny. Informacje o wykładzie: Małgorzata Antoniak: 847 917-0422, Małgorzata Rząsa: 773 704-8080.
        

Teatr Kwadrat w Chicago.
W piatek, 31 marca  o godz. 20:00  zapraszamy na spektakl pt. "Klamstewka" - znakomita komedia Teatru Kwadrat, ktory odbedzie sie w Copernicus Center. Billy i Jane są młodym małżeństwem. Niedawno przyszła na świat ich córeczka Emily. Podczas gdy Jane całkowicie oddaje się macierzyństwu, jej mąż Billy przeżywa kryzys odrzucenia i wikła się w romans z dużo młodszą trenerką fitnessu. Billy całkowicie traci głowę dla atrakcyjnej kochanki, do czego przyznaje się swojemu ojcu. William nie jest zachwycony postępowaniem syna, ale obiecuje dotrzymać tajemnicy. Jednak dziwne zachowanie Wiliama, nagły zapał do sportowego stylu życia Billego oraz brak czasu na wspólną kolację to wystarczające poszlaki dla przenikliwej. Bilety $50.00 - $80.00:  na stronach www.copernicustickets.com lub www.bilety.com
        
Zimowy zakaz parkowania.
Od 1 grudnia do 1 kwietnia, jak co roku obowiazuje zimowy zakaz parkowania. Prosimy wiec byc ostrozni parkujac swoj pojazd na ulicach Chicago. Zakaz ten obejmuje najwazniejsze i nabardziej ruchliwe arterie miasta o lacznej dlugosci 107 mil i zabrania parkowania niezaleznie od tego czy jest snieg, czy go nie ma.
[...wiecej]

        

           


[ Chicago, ILlinois - nacisnij na strzalke aby zaczac ogladac ]
       

     W skrócie...

                               

Loteria Wizowa w USA   
W 2017  roku Amerykański Departament Stanu (U.S. Department of State, Bureau of Consular Affairs) prawdopodobnie ponownie oglosi loterie wizowa w USA: tzw. DV-2019; Diversity Immigrant Visa Program. Loteria ta odbywac sie bedzie tylko 1 miesiac miedzy pazdziernikiem a listopadem, 2017r. Jest szansa na legalny wyjazd do USA. 
Uczestnicy loterii odbywajacej sie w 2016r. moga sprawdzac juz swoj status od 2 maja, 2017 roku.
[...wiecej]
        

Stypendia dla studentow medycyny, stomatologii i weterynarii.
Związek Lekarzy Polskich w Chicago, od ponad 10 lat, oferuje stypendia dla studentów medycyny, stomatologii i weterynarii. O stypendia mogą się ubiegać wyłacznie studenci polskiego pochodzenia uczących się na uczelniach medycznych, stomatologicznych i weterynaryjnych na terenie Środkowego-Zachodu (Midwest).
[...wiecej]


 

Surowe kary za przekroczenie predkosci w stanie illinois 
Od 1 stycznia 2011 roku w stanie Illinois weszlo w życie 100  nowych praw, dotyczących różnych dziedzin życia, w tym również bezpieczeństwa na drogach. Zaostrzeniu ulegly kary za przekroczenie o 30 - 39 mil na godzinę obowiązującego limitu prędkości. Za tego rodzaju wykroczenie będzie kierowcy groziło do 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości  1,5 tys. dol. W mocy zostały utrzymane dotychczasowe kary za  przekroczenie limitu prędkosci o 40 mil na godzinę i wiecej. Za to przewinienie grozi  do roku aresztu i 2,5 tys. dol. grzywny.
[...wiecej]


   

Czy jestes zainteresowany zapisaniem sie do klubow przy PNA? 
W budynku Zwiazku Narodowego Polskiego ( PNA ;  6100 N. Cicero Ave., Chicago, IL ) mozna brac udzial zapisujac sie do nastepujacowy klubow:

Klub Szachowy, Klub Tancow Towarzyskich, Akademia Pilkarska, Spotkania Seniorow, Kawiarenka Internetowa, Klub Szermierczy. 
[...wiecej]
    

 

  Gorace oferty...

 

...Inne wydarzenia   
Sprawdz wydarzenia 
w naszym miescie i 
okolicy.


 
[...wiecej]
... Inne informacje   
Sprawdz informacje 
w naszym miescie i 
okolicy.


  [...wiecej]
 ... Polonia na swiecie
Sprawdz info na temat 
Polonii w okolicy i 
na swiecie.


  [...wiecej]

Metropolia chicagowska daje niezliczone mozliwosci spedzenia wolnego czasu. Kazdy niezaleznie od wieku, zainteresowan i nastroju znajdzie tutaj cos dla siebie. Liste najlepszych wydarzen na ten miesiac mozna sprawdzic  tutaj.

  

UWAGA!
U nas znajdziesz najwazniejsze informacje o naszej POLONII oraz informacje dla POLONII. Staramy sie regularnie dodawac coś nowego do naszego zbioru. 

Dodaj nas do Ulubionych!

Dodaj do swoich Ulubionych stron!

Zobacz strone polonijna Poloniawchicago.com!

Przeslij adres tej strony znajomym!

 
Dziekujemy naszym sponsorom.    We thank our sponsors.   


Copyright @ 2001 - 2017  Poloniawchicago.com

English Version


www.cafecredit.com
Check Your Free Credit Score
www.Expand2US.us
Rozwiń Swój Biznes w USA
www.DarSerca.org
Pomóżmy Dzieciom

Ciekawostka Dnia:      Polecamy     
Biznesy/Uslugi
Historia Chicago
Informacje
Mapy, Ulice Chicago
Kina / Movie Theaters
Kto jest Kto
Komunikacja
Konsulat RP
Legalizacja Dokument.
Lotniska
Policja
Prawo Jazdy
Turystyka
Video Illinois
Wydarzenia Lokalne
Zdjecia Chicago
Zdjecia Panoramiczne
Zdjecia z Wydarzen

Zdjecia z wydarzen

  Parada 3 majowa
Maj, 2007 w Chicago
[... wiecej ]

 


 


Mapki Chicago i okolicy.
[... wiecej ]


 
Soon we will publish English Version of this web site on domain: www.poloniainchicago.com.


Thanks for the emails and phone calls with your requests!