Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe


Nasze adresy

Znajdź informacje w naszym zbiorze:        


Obserwatorium Willis Tower ( stara nazwa: Sears Tower )

Adres:     233 S. Wacker Dr. Suite 3530. Chicago IL 60606
Telefon:  312 875-9696
Fax:        
Email:     sales@theskydeck.com

Opis: Budynek Willis Tower (Sears Tower) jest  najwyższym budynkiem w Stanach Zjednoczonych i jest jednym z najwyzszym budynkiem na swiecie. 

Kiedy wieżowiec pod nazwa Sears Tower otwarto w 1974 roku, był on najwyższym budynkiem świata. Palmę pierwszeństwa utracił dopiero w 1997 roku, gdy w Kuala Lumpur otwarto kompleks Petronas Twin Towers. Orginalna nazwa budynku Sears Tower pochodzila od poprzedniego najemcy budynku ktora byla firma handlowa: Sears Roebuck and Co. ktora wynajmowala ten budynek i pozniej wyprowadziła się z niego w 1992 roku do nowej siedziby na przedmieściach Chicago.

Dnia 16 lipca, 2009r. nazwa tego budynku zostala zmieniona na Willis Tower. Nazwa pochodzi od Willis Group Holdings - angielskiej firmy brokerskiej działającej na rynku ubezpieczeń, która w marcu, 2009r. została jednym z głównych najemców i wykupiła prawa do nazwy budynku.

Podstawa tego budynku zabiera cały blok kwadratowy (odłeglość pomiędzy przecznicami), a wnętrze jego wabi turystów swoimi sklepikami, restauracjami, oraz oczywiście możliwością podziwiania miasta z wysokości 103-go piętra. 

W pogodny dzień można dostrzeć miejsca oddalone nawet o 40 - 50 mil (65 - 80 km). Wyobraź sobie podziwianie stanów Michigan, Indiana, Illinois i Wisconsin, przechadzając się po prostu tarasem widokowym. Jest to też najlepsze miejsce, z którego możesz tak dobrze obejrzeć architekture Chicago. Obejrzyj interaktywne wystawy zapoznające z przeszłoscią i dniem dzisiejszym Chicago, umieszczone na wewnętrznych ścianach tarasu. 

Otwarty 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00 rano do 10:00 wieczór: May-Wrzesień, oraz w godzinach 10:00 rano do 8:00 wieczór: Październik-Kwiecień. 

Ceny biletów: $14.95 + podatek/ Dorośli,  $10.50 + podatek/ dzieci 3-11 lat, dzieci poniżej 3 lat za darmo. Ostatni bilet moze byc kupiony 30 minut przed zamknieciem. Ceny moga ulec zmianie.

- Informacje dzwoń (po angielsku): Tel. 312 875-9696 lub więcej informacji znajdziesz na stronie po angielsku -- Tutaj.
 Miniaturka  rzezby  budynku Sears Tower - “Doodles Destinations” seria wykonana przez Design Ideas of Springfield, Illinois.

Miniaturized sculpture of Chicago’s Sears Tower - “Doodles Destinations” series made by Design Ideas of Springfield, Illinois.Zdjęcie:

[Prosimy kliknąć raz na zdjęcie, aby zobaczyć jego  powiększenie. Dwa kliknięcia zmniejszą zdjęcie.]

Sears Tower


Copyright © PoloniawChicago.com


[Prosimy kliknąć raz na zdjęcie, aby zobaczyć jego  powiększenie. Dwa kliknięcia zmniejszą zdjęcie.]


Adres internetowy budynku
: www.theskydeck.com