Polskie szkoly sobotnie, organizacje studenckie, itp
Urzedy miejskie, sprawy emigracyjne, itp

Polskie i polonijne biznesy w Chicago i okolicach
Strony rozrywkowe


Nasze adresy

ZnajdĽ informacje w naszym zbiorze:        


Muzeum Polskie w Ameryce - Polish Museum in America

Adres:     984 North Milwaukee Ave
., Chicago, Illinois 60622
Telefon:  773 384-3352

Opis: Muzeum Polskie w Ameryce zostało założone przez Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie w 1935 roku. Jest jednym z najstarszych i najwiekszych muzeów etnicznych w Stanach Zjednoczonych. Mie¶ci się w samym sercu pierwszej polskiej dzielnicy w Chicago. Muzeum Polskie w Ameryce, poprzez zawarte tu dokumenty i dzieła sztuki, ma nie tylko stanowić hołd dla ich życia i twórczosci. Ma również umożliwić społeczeństwu amerykańskiemu poznanie i zrozumienie naszej narodowej egzystencji.

W muzeum tez znajduje sie biblioteka, ktora  miesci sie na parterze budynku Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego. Zajmuje narozne pomieszczenie u zbiegu ulic Milwaukee i Augusta. Biblioteka muzealna obejmuje blisko 60,000 woluminów, 250 stale udostępnianych periodyków oraz kolekcję klasyczn±, ludow± i rozrywkow±

Muzeum pozostaje zamknięte w każde wazniejsze swieto. W razie potrzeby prosimy dzwonić o informacje dotycz1ce godzin otwarcia. Na zwiedzanie Muzeum nalezy przeznaczyć przynajmiej godzinę. Przewodnik jest zawsze do państwa dyspozycji.

Dojazd komunikacj± publiczn±:
- autobusem nr 56 biegn±cym wzdłuż ulicy Milwaukee (przystanki znajduj± się po obu stronach ulicy);
- kolejk± - linia niebieska, O' Hare Chicago, przystanek Division, badĽ też Chicago i kilkuminutowy, sceniczny spacer wzdluż ulicy Milwaukee, gdyż PMA znajduje się dokladnie w polowie drogi pomiędzy tymi przystankami.

Oplaty:
Członkowie muzeum - wstep darmowy
Sugerowana donacja za osobe dorosla - $3.00
Sugerowana donacja za ucznia -            $2.00
Sugerowana donacja za dziecko poniżej lat dwunastu - $1.00
Dobrowolne datki pomagaj± Muzeum w dalszej egzystencji. Prosimy o szczodro¶ć.


Zdjęcie:

[Prosimy klikn±ć raz na zdjęcie, aby zobaczyć jego  powiększenie. Dwa kliknięcia zmniejsz± zdjęcie.]

Muzeum Polskie w Ameryce


Copyright © PoloniawChicago.com[Prosimy klikn±ć raz na zdjęcie, aby zobaczyć jego  powiększenie. Dwa kliknięcia zmniejsz± zdjęcie.]


Adres internetowy muzeum: www.pma.prcua.org


Uwaga:
Powyższe informacje mog± ulec zmianie, dlatego proponujemy o przedzwonienie do  muzeum aby się upewnić czy podane godziny lub ceny jeszcze s± aktualne. Bedziemy się starali Wam przekazywać na bież±co informacje, ale czasami mog± być to zmiany natychmiastowe, a to nie jest już zależne od nas.Uwaga:
Powyższe informacje mog± ulec zmianie, dlatego proponujemy o przedzwonienie do  muzeum
tel. 773 384-3352, aby się upewnić czy podane godziny lub ceny jeszcze s± aktualne. Bedziemy się starali Wam przekazywać na bież±co informacje, ale czasami mog± być to zmiany natychmiastowe, a to nie jest już zależne od nas.
Galeria zdjec
miasta  Chicago