Wydarzenie opublikowane w Poloniawchicago.com

 Lokacja Imprezy Opis:


Parada 3 Maja
Lokalizacja

<< Strona Poprzednia


Polecamy:

Konstytucja 3 Maja, 1791 r. by www.Polskiinternet.com

Odwiedz strone po angielsku:
www.polishconstitution.org 

The website is filled with historical data, pictures, cultural elements and information about the annual event in the city of Chicago. 

 

Parada 3 maja


Parada 3 majaTegoroczna parada odbędzie się w sobote, 2-go maja o godz. 11:30. Parada przejdzie ulicą Columbus Drive w centrum Chicago od ulicy Balbo St. do Monroe St.. Będzie to już 130-ta parada polskiej Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago. W ten sposób uczcimy pamięć tego historycznego dokumentu - pierwszej demokratycznej konstytucji w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Każdego roku w paradzie uczestniczą tysiące osób sercem oddanych sprawom Polonii i Polski. Paradę będą oglądały tłumy zgromadzonych w Chicago oraz tysiące osób, które obejrzą paradę za pośrednictwemn polskich stacji telewizyjnych. Biorąc udział w największej poza granicami Polski Paradzie możemy zaprezentować polskie wartości, historię, tradycję i kulturę.

Komitet Parady serdecznie zaprasza i zachęca wszystkie polonijne organizacje, stowarzyszenia, kluby, szkoły polskie, biznesy oraz osoby indywidualne do udziału w tym patriotycznym wydarzeniu, szczególnie ważnym w życiu Polonii w USA. Zgodnie z Regulaminem Wyborów Marszałka Parady 3 Maja (Regulamin opracowany przez Komitet Wykonawczy Parady na zebraniu Komitet Wykonawczy rozpatrzy nadesłane nominacje i podczas tajnego głosowania wybierze trzech finalistów.

Program:

2 maja (May 2nd) - Polish Flag Raising Celebration – 8:30am Daley Plaza, Chicago (Tent.)

2 maja (May 2nd)  - Pre-Parade Brunch – Chicago Society – details coming soon

2 maja (May 2nd)  @ 11:30 am - Parade commences; Balbo and Columbus Dr., Chicago, IL

2 maja (May 2nd)  @ 2:00 pm - May 3rd Constitution Concert; Chopin Garden, Grant Park; Chicago Chopin Foundation (Tent.)

3 maja (May 3rd)  @ 10:00 am - Holy Mass – Holy Trinity Church; 1118 N Noble Street, Chicago, IL 60642

3 maja (May 3rd) @ 1:00pm - Polish Constitution Banquet; Lone Tree Manor; 7730 N Milwaukee Ave, Niles, IL 60714

Rezerwacje (Reservations: Ewa Ruminski, 773-742-1477; email: 3maj@usa.com

Podobnie jak w poprzednich latach przewidujemy że, Parada będzie transmitowana przez amerykanskie lokalne stacje telewizyjne oraz będzie pokazana na polskich stacjach TV. 

Na stronie internetowej parady www.polishparade.org dostępne są aplikacje, na których można zgłosić udział w tegorocznej paradzie, aplikacje dla wszystkich pojazdów bioracych udział w paradzie oraz przepisy miejskie dotyczące parady a także kalendarz organizacyjny i informacje o wydarzeniach towarzyszących paradzie.

 

 


Wiecej informacji na stronie www.may3parade.org                      Konstytucja 3 Maja

 

 
 
Data:  styczen, 2020 rok      
Zródło:
informacje nadeslane i opublikowane w lokalnej prasie


Historia Konstytucji 3 Maja, 1791 r. - naciśnij >> tutaj
 
 

 

Informacje nt. tegorocznej parady moga ulec zmianie i wiecej informacji podamy po oficjalnym opublikowaniu przez organizatorow. << Strona Poprzednia | Wróć do Góry | Strona Główna Polonii w Chicago


Copyright © Poloniawchicago.com